Turkindir.com
Sitemizdeki tüm program ve dosyalar,
Resmi üretici ve yapımcı sitelerinden indirilir.
Toplam Program Sayısı : 11074 ® Güncellenme Tarihi : 04.07.2020 Şu Anda Online:173 ziyaretci 
KATEGORİLER :
│ Ana Sayfa Yeni Programlar En İyi Programlar Sitene Program Ekle │

Portable VLC Media Player indir → Ses - Video Ses/Görüntü Oynatıcılar

Portable VLC Media Player

Portable VLC Media Player Editör Açıklaması:
VLC Media Player yazılımının taşınabilir sürümüdür. VLC Media Player, tam adı VideoLAN Client Media Player olan, açık kaynak kodlu bir çoklu ortam yürütücüsüdür. Günümüzde sahip olduğumuz ses ve video dosyalarını oynatabilmek için neredeyse hepimiz bir çözücü paketi kullanmak zorunda kalıyoruz. Zaman zaman elimizdeki ses ve video dosyalarını oynatamadığımızdan, birçok çözücü paketini denememize rağmen hala sorunlar yaşadığımızdan yakınıyoruz. Bir çözücü paketi sahip olduğumuz dosyaların bir kısmını oynatabilirken, bir diğer paket ise diğer dosyalarımızı oynatabiliyor. Yani elimizdeki ses ve video dosyalarını sorun yaşamadan oynatabilmek için oldukça büyük bir uğraş veriyoruz. VLC Media Player yazılımı tüm bu soruları ortadan kaldırıyor !

Sahip olduğu dahili ses ve video çözücüleriyle herhangi bir ek çözücüye gereksinim duymadan tüm dosyalarımızı oynatabilen yazılım yukarıda sözü edilen karmaşaya dur diyor. Tek yapmanız gereken yazılımı innDirip kurmak, gerisi VLC Media Player`ın işi. Bu mükemmel özelliği ile taşınabilir bir yazılım olarak da nitelendirebileciğimiz yazılımı, USB belleğimize ya da bir başka depolama aracına atıp kendi bilgisayarımız dışında da kullanabiliriz. Bu sayede nereye gidersek gidelim, kimin bilgisayarını kullanıyorsak kullanalım ses ve video dosyalarını oynatma sorunumuz ortadan kalkmış oluyor. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DiVX, MP3, OGG ve daha onlarca ses ve video biçimini oynatabilen yazılımın desteklemiş olduğu tüm dosya biçimlerinin listesine aşağıdaki satırlardan gözatabilirsiniz.

Dosya paylaşım yazılımlarını kullanmayanımız sanırım yoktur. LimeWire, eMule, Ares, BearShare vb. dosya paylaşım yazılımlarından birini ya da birkaçını hemen hepimiz kullanıyoruz. Bu yazılımlarla innDirmeye çalıştığımız dosyaların bazan yarım kaldığı, tüm dosyanın innDirilemediği durumlar olabiliyor. Böyle bir şeyle karşılaştığımızda yine VLC Media Player yardımımıza koşuyor. Yarım kalmış olan ses ya da video dosyasını açıp innDirmiş olduğumuz dosyayı geri dönüşüm kutusuna atılmaktan kurtarıyor. Ayrıca bu özellik ile herhangi bir dosya paylaşım yazılımı ile ya da başka bir yolla innDirmekte olduğumuz ses ve video dosyalarının da önizlemesini yapabilmemiz mümkün.

VLC Media Player`ı diğer ortam yürütücülerinin tümünden ayıran bir başka özelliği ise sahip olduğumuz videoları arkaplan görüntüsü biçiminde izleyebilmemiz. Evet yanlış duymadınız bir video izlerken ekrana fare ile ters tıklayıp "Duvarkağıdı" dediğimizde görüntü bir duvar kağıdı gibi ekrana yayılıyor. Bu özelliği kullanarak video izlemek gerçekten çok zevkli oluyor. Ters tıklama demişken bu yolu kullanarak yapabileceğiniz bir başka güzel şeyden bahsedelim. Birçoğumuz ekranımızdaki görüntünün tümünü ya da bir kısmını yakalayabilmek için yazılımlar ya da Windows`un "Print Screen" özelliğini kullanmaktayız. VLC Media Player işte bu özelliği de sunuyor bizlere. İzlemekte olduğumuz videodan anlık görüntü almamıza yarayan bu özellik Fransızca "Enstantane" sözcüğü ile ifade edilmiş. Ters tıklayıp "enstantane" dediğimizde ekrandaki görüntüyü yakayabiliyoruz.

Tanıtımımızın başında VLC Media Player`ın açık kaynak kodlu oldu olduğundan bahsetmiştik. Lakin VLC Media Player`ı bu şekilde tanımlamak eksik olur. VLC Media Player işletim sistemlerinden bağımsız bir yazılım. Bu nasıl oluyor diyebilirsiniz. Durum şöyle; VLC Media Player tüm işletim sistemleri altında çalıştırılabilir ve de tüm platformlarda geliştirilebilir bir yazılım. Ücretsiz bir veritabanı kütüphanesine sahip olduğundan farklı işletim sistemleri altında çalıştırılıp, geliştirilmesi mümkün. Yazılımla ayrıca internet üzerinde bir yayın sunucusu oluşturabilir, sahip olduğunuz videoları yayınlayabilirsiniz. VLC Media Player`ı hangi sistem özelliklerine sahip olursa olsun istediğiniz bilgisayarda çalıştırabilmeniz de mümkün. Çünkü yazılım çok düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda dahi çalışabilecek biçimde tasarlanmış.

VLC Media Player`ın özellikleri bunlarla da bitmiyor. Yazılım alt yazı desteğine sahip. Alt yazı desteğinden yararlanabilmeniz için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü yazılım kendiliğinden alt yazıları bulup çalıştırmaya başlıyor. Bir diğer özellik ise tema desteği. Yazılıma buradan istediğiniz temayı innDirip ekleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan, birçok ortam yürütücüsünden daha başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz bu yazılımın özellikle ses ve video oynatma konusunda rakibinin olmadığını söyleyebiliriz.

Yazılımın Desteklediği Biçimler :
MPEG (ES,PS,TS,PVA,MP3) ID3 etiketleri AVI ASF / WMV / WMA MP4 / MOV / 3GP OGG / OGM / Annodex Matroska (MKV)
WAV (DTS dahil)
Raw Sesleri: DTS, AAC, AC3/A52 Raw DV FLAC FLV (Flash)

Destekledği Vİdeo Çözücüleri :
MPEG-1/2 DIVX (1/2/3) MPEG-4, DivX 5, XviD, 3ivX D4 H.264 Sorenson 1/3 (Quicktime) DV Cinepak Theora (alpha 3) H.263 / H.263i MJPEG (A/B) WMV 1/2 WMV 3 / WMV-9 / VC-1
Indeo Video v3 (IV32)

Desteklediği Alt Yazı Biçimleri :
DVD 6 SVCD / CVD
DVB
OGM
Matroska
Text files (MicroDVD,
SubRIP, SubViewer, SSA1-5, SAMI, VPlayer)
Vobsub

Desteklediği Video Filtreleri :
Deinterlace
Cropping
Image wall Image adjust Rotate/Mirror Logo overlay Magnification Image distortion Bluescreen RSS/Atom feeds

Desteklediği Ses Çözücüleri
MPEG Layer 1/2 MP3 AC3 - A/52 DTS LPCM AAC Vorbis WMA 1/2 WMA 3
ADPCM DV Audio FLAC QDM2/QDMC (QuickTime) MACE
Real Audio 8
Speex

Not : Yazılımı Windows 95/98/Me işletim sistemlerinde kullanacak olan ziyaretçilerimiz lütfen öncelikle buraya tıklayarak innDirecekleri aracı C:WindowsSystem dizinine kopyalasınlar ve ardından VLC Media Player yazılımını kursunlar.

Editör`ün Notu : Bugüne kadar hemen hemen denemediğim ortam yürütücüsü kalmamıştır. Windows Media Player`dan BSPlayer`a, Zoom Player`dan Media Player Classic`e kadar tüm ortam yürütücülerini uzun zaman dilimlerinde kullandım. Lakin hiçbirisinde VLC Media Player`dan aldığım zevki ve performansı alamadım. Bugüne kadar hangi dosya biçimi olursa olsun açamadığı olmadı ve beni hiç yarı yolda bırakmadı. Zaman içerisinde kendisini çok iyi geliştirdi ve hala da geliştirmeye devam ediyor. Bu mükemmel yazılımı tüm ziyaretçilerimizin mutlaka denemesi gerektiğini düşünüyorum.

VLC Media Player her şeye yeter !

Portable VLC Media Player indir ( Download )


İndirme Notu :Portable VLC Media Player Programını indirdikten ettikten sonra lütfen antivirüs programları ile taramadan geçiriniz. Turkindir.com Portable VLC Media Player program yazarı değildir ve sorumlulukta kabul etmez.
 
SEÇMECE PROGRAMLAR
Eugenes
Akınsoft Music Box
Masaüstü Video
RealPlayer 10.5
Windows Media Player Tür
Kjofol Mp3 Player
Open Video Capture
Cinemati
PowerPoint 2003 Viewer
WinJukebox
Windows Media Player (Alm
Delphamp
Google Video Player
Portable VLC Media Player
Cool DVD Player
Taka Player
Windows Media Player XP T
Video Vault PVP
Windows Media Player (Tü
VLC Media Player
Windows Media Player (Win
Cucusoft All Media Player
Ulead DVD Player
RadLight Media Player
Sonique
MicroDVD Player
Axel Player Türkçe
Quintessential Player
Easy CD
Cliprex DS DVD Player
Shuffler III
CoolSpeech
Got All Media
Ashampoo Media Player+
Elecard MPEG Player
Axialis MediaBrowser
Evil Player
FLV Player
ViPlayer
 Copyright © Turkindir.com

Gizlilik Bildirimi