Turkindir.com
Sitemizdeki tüm program ve dosyalar,
Resmi üretici ve yapımcı sitelerinden indirilir.
Toplam Program ve Oyun Sayısı : 11074 ® Güncellenme Tarihi : 03.07.2022 Şu Anda Online:167 ziyaretci 
KATEGORİLER :
│ Ana Sayfa Yeni Programlar En İyi Programlar Sitene Program Ekle │

JkDefrag indir → Araçlar Dosya - Sürücü Yönetimi

JkDefrag

JkDefrag Tanıtım:
Disklerinizdeki dağılmış dosya parçalarını birleştirerek disklerinizin performansını ve ömrünü artırmaya yarayan dosya birleştirme (defrag) yazılımları arasında oldukça başarılı olan, ücretsiz ve küçük boyutlu bir programdır.

JkDefrag, ücretsiz olmasına rağmen, alanındaki pek çok ücretli yazılımı bile geride bırakan performansı ile dikkat çeken bir yazılım. Windows ile birlikte gelen disk birleştirici ve diğer benzeri yazılımların yeterince birleştiremediği diskleri başarılı bir şekilde birleştirebiliyor. Aradaki farkı önce Windows`un kendi disk birleştiricisini kullanıp, sonra JkDefrag`ı çalıştırarak, ekranda görünen disk kümesi haritasından (dosya parçacıklarının disk yüzeyindeki dağılımını gösterir) rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Yazılımın tek eksiği gelişmiş ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmaması. Dosyayı indirip açtığınızda karşınıza 4 adet çalıştırılabilir program çıkar. JkDefrag.exe programı basit bir grafik arayüzden oluşan temel programdır. Çalıştırdığınızda bilgisayarınızda takılı olan tüm sabit disklere analiz, birleştirme ve optimizasyon işlemleri uygulanır. JkDefragCmd.exe dosyası ise yazılımın konsoldan (Dos komut satırı) çalışan hali. Zamanlanmış görevler ile düzenli olarak programı çalıştırmak veya diğer yazılımlar altında programı çalıştırmak veya programı grafik arayüze ihtiyaç duymadan çalıştırmak isteyenlere hitap ediyor. Diğer JkDefragScreenSaver.exe ve .scr dosyaları ise, programın ekran koruyucu şeklinde çalışmasını ve birleştirme işlemini bu esnada yapmasını isterseniz kullanabileceğiniz şeklidir.

Program profesyonel kullanıcılar için birçok değişken seçeneği de sunuyor.
Programın kullanımı tamamen güvenlidir. Programı istediğiniz anda yarıda bırakabilir, kapatabilirsiniz. Diskinizde veri kaybına yol açmaz.

Programı kullanmadan önce:
 • Bilgisayarınızdaki tüm gereksiz dosyaları (geçici dosyalar, geçici internet dosyaları vs) silin. Bu konuda sitemizden bazı yazılımlar da bulup kullanabilirsiniz.
 • Sisteminizi yeniden başlatın. Bu sayede kullanımdaki bazı dosyalar ve şişkinleşmiş windows takas alanı serbest kalacak ve bu şekilde onlar da birleştirilebilecektir.
 • İşlemin daha hızlı olması için virüs koruma programlarınızı ve sürekli disk işlemleri yapan diğer programları (veritabanı sunucusu vs.) kapatın.
 • Programı zamanlanmış görevlere dahil ederek düzenli aralıklarla (günlük veya haftalık) çalışacak şekilde ayarlayın.
 • Bu şekilde yazılımdan en iyi verimle yararlanabilir, bilgisayarınızın hızını ve disklerinizin ömrünü artırabilirsiniz.


  JkDefrag indir ( Download )


  İndirme Notu :JkDefrag Programını indirdikten ettikten sonra lütfen antivirüs programları ile taramadan geçiriniz. Turkindir.com JkDefrag program yazarı değildir ve sorumlulukta kabul etmez.
 •  
  SEÇMECE PROGRAMLAR
  ObjectRescue Pro
  wDBU - DBF Utility (Windo
  Total Commander
  VNCHelper
  zsCompare
  Filemon
  Deductus
  RenameMan
  VISE Installer
  PDF Splitter and Merger
  Petite
  PDF2Text Pilot
  DocumentsRescue Pro
  ReNamer
  FileBack PC
  eXPert PDF Printer AddOn
  BootStar
  File Splitter Deluxe
  Frigate Professional
  PDF-to-Word
  Smart NTFS Recovery
  FileSplit
  eXPert PDF AddOn - Batch
  EasyRecovery Lite
  HJSplit
  YourFolder
  166Floppy
  NT-Cryptor
  One Click PDF
  i.Disk
  DiskInternals NTFS Reader
  Plot 2 EMF
  Dosya Arşivi Gösterici
  pdf2txt
  Commander
  ExcelFIX
  Space Monger
  Outlook Express Key
  Boot Log XP
     Copyright © Turkindir.com

  Gizlilik Bildirimi